Pětatřicetiletý muž napadení ohlásil nejdříve manželce. "Ta pak přivolala jak záchrannou službu, tak i policii. Teprve na místě zjistili lékaři, že zranění neodpovídá ráně, která by byla způsobená nožem nebo jiným ostrým předmětem," informoval Vratislav Hruška ze slavičínské policie. Strážníci hned po příjezdu začali po neznámém útočníkovi pátrat. "Napadený nedokázal přesně popsat, jak útočník vypadá, pouze uvedl, že ho někdo srazil a pořezal.

Při prozkoumání okolí jsme ale nikde nenašli stopy, které by nasvědčovaly tomu, že se v blízkosti napadeného pohyboval jiný člověk," podotkl dále Hruška. Celý případ se objasnil až poté, co policie začala zkoumat oděv poškozeného. "Zjistili jsme, že muže zřejmě napadla přebíhající srna. Na šatech byly totiž stopy slin a zbytky srsti srnčí zvěře," vysvětlil Vratislav Hruška. Jak dále dodal, zkouška na alkohol potvrdila, že muž měl navíc v krvi téměř jedno promile. "Lékaři zraněného muže ošetřili na místě a případ jsme odložili, protože cizí zavinění bylo vyloučeno," řekl Hruška.

Takovýto případ zaznamenali slavičínští policisté poprvé. "Často dochází ke střetu aut s lesní zvěří nebo i s koňmi, ale tento případ je opravdu ojedinělý," uzavřel policista. Riziko přímého střetu člověka s lesní zvěří je podle myslivců velice malé. "Srna musí být buď ve stresu, nebo je štvaná. Takže se stává, že se sama zabije nárazem do stromu nebo málem srazí i honce. Ale jinak jsou tato zvířata velice ostražitá, takže ji zřejmě něco muselo vyplašit," míní Zdeněk Kögler ze zlínského okresního mysliveckého sdružení.