V předchozích letech se vyměnila sedadla a vybudovalo zázemí v přízemí objektu. Dělníci na budově také kompletně natřeli okna, opravili foyer divadla, sociální zařízení a zbudovali nový menší sál.

Veškeré úpravy podléhají přísnému dozoru, jelikož Malá scéna je objektem zapsaným v Seznamu kulturních památek České republiky.

„Dosud proběhla rozsáhlá rekonstrukce společenských prostor, ne však baletního sálu, který využívá Základní umělecká škola Zlín pro výuku tanečního oboru,“ objasnila primátorka Irena Ondrová. Zlínští radní proto schválili výběrové řízení na její opravu, kterou by chtěli provést ještě v letošním roce. Firma je vybraná, a tak už mohly opravy začít.

Dosud byly na dřevěné podlaze položeny na térovém papíru dvě vrstvy linolea. Pod oknem byl také dodatečně vybudovaný stupínek, který překrýval již nefungující rozvody elektřiny a tepla. „Chceme, aby podlaha byla opět dřevěná, ale zároveň odpovídala speciálním nárokům výuky tanečního oboru. Po odstranění stupínku a vyrovnání podlahy tedy položíme třívrstvé dubové palubky,“ přiblížila primátorka.

Ředitelka Základní umělecké školy ve Zlíně Martina Hniličková se na novou podlahu i se stovkou studentů tanečního oboru těší.

„Jsme velmi rádi, že se opraví. Podlaha není rovná, na některých místech jsou prohlubně,“ zdůvodnila Hniličková. Dodala, že během oprav budou využívat komorní sál.