Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Povodí Moravy letos opraví část Baťova kanálu

ZLÍNSKÝ KRAJ - Povodí Moravy letos opraví část Baťova kanálu mezi obcemi Spytihněv na Zlínsku a Babice na Uherskohradišťsku. Vymění zde mimo jiné zhruba 70 let staré a dnes již poškozené dlaždice z betonu, které stabilizují svahy koryta unikátní vodní cesty. Celkové náklady investor odhaduje na zhruba čtyři miliony korun.

10.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Práce Povodí Moravy zahájí až po skončení plavební sezony, tedy nejdříve v říjnu. "Pro výměnu betonové dlažby je nutné snížit výšku hladiny, což by znamenalo omezení, či úplné zastavení provozu," vysvětlil Fína. Kromě toho chce letos Povodí Moravy vyčistit koryto průplavu mezi Petrovem a slovenskou Skalicí a zdymadlo u Vnorov.

Do rozvoje Baťova kanálu bude ještě v letošním roce investovat také Ředitelství vodních cest, v Otrokovicích na Zlínsku vznikne přístaviště. Stavbaři zahájí práce tento měsíc, celkové náklady na výstavbu mola, spouštěcí rampy a přístupového chodníku se pohybují kolem deseti milionů korun. Po dokončení tak bude ve Zlínském kraji již pět přístavišť.

Vodní cesta spojující Otrokovice na Zlínsku a Rohatec na Hodonínsku vznikla v 30. letech minulého století. Původně sloužila k přepravě lignitu z dolů na jižní Moravě do Baťových závodů a k závlahám. Po druhé světové válce kanál chátral. V 90. letech se začalo s jeho obnovou pro turistické využití. Ročně na kanál zavítá asi 45.000 turistů.

Možnosti plavby se navíc ještě rozšíří. Na jaře příštího roku začnou práce na prodloužení vodní cesty v jižním směru. Turisté by se mohli svézt až do Hodonína již koncem roku 2009. Uvažuje se i o prodloužení kanálu na severní straně. Pokud by se podařilo najít peníze za stavbu zdymadla na Bělovském jezu u Otrokovic, bude možná plavba až do Kroměříže.

10.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení