Město zároveň požádalo o stavební povolení na dostavbu radnice. A po skončení „Barumky“ se začne opravovat fasáda budovy magistrátu z východní strany od náměstí Míru i severní strany z Bartošovy ulice.

„Předpokládaná cena všech etap výstavby by se mohla pohybovat okolo 250 milionů korun,“ sdělil mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Zlínský zámek vzkvétá, čekají ho investice za 200 milionů

V roce 2022 se zámek dočkal výměny většiny oken a dveří na vnějším plášti budovy. Sedm z původních výplní zůstalo zachováno kvůli své historické hodnotě. Investiční akce stála přes dvacet milionů korun, šesti miliony přispělo Ministerstvo životního prostředí. „Nyní se připravuje zadání pro veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace pro 1. etapu rekonstrukce zámku za zhruba 200 milionů korun,“ sdělil Deníku mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Rekonstrukce se zaměří na podzemní přístavby včetně inženýrských sítí a revitalizaci celého zlínského zámku. V příštím roce by se měly zpracovat všechny projektové dokumentace a povolení. „Realizace stavebních prací podzemní přístavby a inženýrských sítí by pak mohla být hotova v roce 2026,“ dodal Melzer.

Velké plány pro centrum Zlína

V letech 2026 – 2027 bude následovat realizace výtahů, nového vstupního foyer,hygienického zázemí v prvním nadzemním podlaží a reprezentativních prostor ve druhém podlaží. Ve třetím podlaží bude hygienické zázemí, reprezentativní a administrativní prostory. „Ve čtvrtém podlaží vzniknou nové krovy, administrativní prostory a technické zázemí. Na závěr proběhne rekonstrukce fasády objektu,“ doplnil mluvčí.

Revitalizace se dočká i navazující okolní prostranství Sadu Svobody a kromě nového vzhledu se snad i zbaví bezdomovců, kteří ho obývají. Podle primátora Jiřího Korce by revitalizace parku za zhruba 90 milionů korun měla být dokončena do roku 2026. Zlín by tak měl získat důstojnou spojnici historického centra a továrního areálu.