„Topná tělesa i veškeré rozvody vody pocházely ze 60. let, takže už byly v havarijním stavu a bylo nutné je vyměnit. Tím se také vyřešila situace s úsporami na energiích, protože dosavadní náklady na vytápění byly kvůli nehospodárnosti starého topení neúnosné. Dnes jsou v celém kině nové radiátory, které dalším ztrátám zamezí,“ uvedl k opravě ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky Jaroslav Baloušek.

Kinosál i vstupní hala je vymalována moderními barevnými tóny, opraveny byly i dámské toalety a podlahové krytiny v části vstupních prostor. Další novinkou jsou bezpečnostní únikové dveře. Celkovou rekonstrukci si vyžádalo také hlavní schodiště před vstupem do kina. „K uzavření letošních oprav už tedy bude scházet jen instalovat označení kina a dvě vitríny k prezentaci připravovaných filmových představení. V další etapě bude provedena úprava terénu v okolí zařízení, bude zavedeno osvětlení chodníku a celý prostor by měl být osázen novou zahradní výsadbou,“ doplnila mluvčí Valašských Klobouk Lenka Zvonková.

Dojít by tedy mělo k úpravě prostoru před kinem i před sousedním Starým úřadem. Na tento záměr existuje již připravený projekt, je však třeba najít vhodnou dotační podporu. S pomocí finančních prostředků evropských fondů či jiných dotačních titulů by bylo možné výhledově pokračovat i ve zlepšování vnitřních podmínek kina. „Pokud by to bylo možné, rádi bychom využili dotací k dalšímu zkvalitnění služeb, zejména by šlo o zavedení nového ozvučení sálu a výměnu promítacích technologií. Komfort diváků by jistě pozvedla i výměna sedadel,“ sdělil Jaroslav Baloušek.

Celkově bylo do zlepšení podmínek valašskoklobouckého kina investováno více než půl milionu korun.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.