Rekonstrukce je společnou investicí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) a zlínské radnice. Magistrát na Kudlově buduje od jara nový chodník a kanalizaci, ŘSZK od počátku prázdnin komunikaci druhé třídy.

„Celý průtah Kudlovem opravujeme po etapách. Vozovka byla plná nerovností, její okraje se propadávaly a každým rokem se to zhoršovalo,“ objasnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Na pracích se tak domluvilo vedení společně se zlínským magistrátem. „Obdobně jsme to řešili při opravách na Salaši a nyní také ve Štípě směrem na Hvozdnou. Na zmíněném místě na Kudlově zatím chodník vůbec nebyl, lidé však o něj projevili zájem,“ sdělil náměstek primátorky Miroslav Šenkýř.
Dodal, že kromě chodníku v délce šest set metrů zbudovali už dělníci na Kudlově opěrnou zeď, která má eliminovat velký výškový rozdíl mezi cestou a domy a kanalizací.

V současné době musejí na Kudlově počítat řidiči stále s mírným zdržením. Provoz je tam totiž v obou směrech řízen semafory. Celá rekonstrukce má být ale dokončena do 10. října. Konečnou úpravou bude položení nového živičného povrchu poslední víkend v září. Objízdné trasy povedou zřejmě přes Bohuslavice u Zlína a Želechovice.

Radnici i ředitelství silnic vyšly investice na osm milionů korun.