„Stavební úprava silnice spočívala v obnově asfaltových vrstev a lokálních opravách odfrézovaného povrchu. Částečně byly provedeny konstrukční vrstvy nebo sanace okrajů vozovky,“ uvedl za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota s tím, že stavba byla rozdělena do šesti úseků.

Její součástí byla i úprava mostu v Křekově a mostu před Vlachovicemi.

„Za poslední dva roky je to největší dokončená investice na krajské silniční síti. Dost dlouho jsme ji připravovali. Trasa je součástí hlavních silničních tahů, které byly určeny pro spolufinancování z evropských fondů,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Křižovatka v Sychrově ve Valašských Kloboukách je po stavební úpravě.
Křižovatka ve Valašských kloboukách je po úpravách. Řidiči projedou bez omezení

„Rekonstruovaný úsek silnice mezi Valašskými Klobouky a Vlachovicemi není poslední. V roce 2023 bychom chtěli pokračovat obnovou navazujícího úseku silnice II/494 z Vlachovic do Vrbětic až po nový most, který jsme zde letos postavili,“ doplnil ředitel.

V plánu na další léta je také oprava části od průmyslového areálu, bývalých Vlárských strojíren, do Slavičína.

„Opět se budeme snažit o získání prostředků z evropských programů. Podle toho, jak budou probíhat práce na výstavbě vodní nádrže Vlachovice, přijde na řadu i rekonstrukce zbývajícího úseku silnice mezi areálem muničních skladů, křižovatkou na Bohuslavice a průmyslovým areálem,“ uzavřel Bronislav Malý.