„Až ten beton a kostky v zimě namrznou, to bude pěkná skluzavka. Vůbec se mi to nelíbí. Jediná zeleň v okolí je ve velkých květináčích. Asi aby se kritici umlčeli," hodnotí výsledek Ivan Stránský z Luhačovic. Není však sám, komu se betonové náměstí nelíbí.

„Nemám nic proti betonu, ale v místech kde se to opravdu hodí. Tady mi to ale vyloženě nesedí – žádná zeleň, fontánka nebo alespoň nápaditá mozaika, která by se k atmosféře Luhačovic hodila. Tento pohled na chladný beton a ještě k tomu odflinknutou práci je smutný. Zvláště pak, když si člověk uvědomí, že je to napořád," přidává se ke kritice pod přezdívkou Stana Sten i diskutující na Facebooku města .

Nicméně konečná podoba náměstí před poštou měla vypadat jinak. „V projektu to bylo jinak. Ale firma nestíhala, tak jí město umožnilo změnit to na tuto betonovou plochu," prohlašuje Jaroslav Punčocha.

Ne vše je terčem kritiky. Zeď se líbí

„Ta oválná plocha původně neměla být z betonu. Ale dlážděná. Já osobně v projektu postrádám nějaké stromy vzhledem k horkým létům, kdy bude beton rozpálený víc než ta dlažba," dodává.

Lidé však nacházejí i pozitivní věci na celkovém vzhledu této pěší zóny.

„Konečně se s touto částí začalo něco dělat – zpevnil se svah od silnice, vizuální podoba Luhačovic je jednotnější, chodník od nádraží až po lázně vypadá v zásadě podobně. Dobrý počin je „zeď cti" s připomínkou významných osobností spojených s Luhačovicemi. Je to i po technické stránce dobře zpracované," chválí Tomáš Vlk. Se zbytkem úprav už tak spokojený není.

„Sekce, kde jsou lavičky s pítkem – za lavičkami je opět nepěkný beton, žádná dekorace. Pítka – to je problém sám o sobě. Proč je ve tvaru popelníku? Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si myslel, že je to popelník. Asi jsem nebyl sám, jelikož uprostřed byly nedopalky," hodnotí Vlk.

Také on by zde uvítal více zeleně, alespoň nějaký kousek. Po komplikacích to vypadá, že bude konečně hotovo.

„Ulice je hotová. V pátek máme převzít stavební dokumentaci, abychom mohli stavbu zkolaudovat," sdělil místostarosta Luhačovic Radomil Kop.

SPURNÁ DENISA