Už na podzim roku 2013 se kvůli zmíněnému domu konalo ve městě veřejné setkání s investorem ohledně budoucích nájemníků. Mnozí se obávali nastěhování Romů. Dům ale přitom stále zeje prázdnotou. Sice v něm čas od času dělníci nějakou práci udělají, spíše ale chátrá.

„Jedná se o objekt soukromého investora. Starosta se s ním sešel a byl ubezpečený, že majitel nebude pronajímat ani prodávat tyto byty lidem, kteří by mohli být rizikem pro okolí,“ smetla obavy obyvatelů mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Samotný investor Zdeněk Daněk ze společnosti Stoneron se k opravenému opuštěnému domu odmítl vyjádřit. „Nic neřeknu,“ odvětil stroze.

O budoucím využití bytového domu se strhla obrovská diskuse na sociální síti.

„Co jsem četl, tak by tam měli nastěhovat uprchlíky dle nových kvót,“ napsal k tématu jeden z uživatelů.

Obyvatelé žijící poblíž se navzdory ujištění radnice bojí, jak to s objektem opravdu jednou dopadne. Přejí si, aby tam žili hlavně slušní lidé.

„Uvítal bych, kdyby se do takového krásného a opraveného domu nastěhovaly hlavně rodiny s malými dětmi. To by bylo kouzelné. Původně se proslýchalo, že by tam měli být nepřizpůsobiví, ale to by nebylo dobré pro tuto lokalitu,“ řekl Deníku například Pavel Spáčil.

To samé si přeje Marta Slámová. Před pár lety se také zúčastnila veřejného setkání.

„Schránky jsou hotové, ty teď udělali. Také posekali trávu, což vítáme. Ale už se zase nic neděje. Kdyby byl dům už obsazený, bylo by to fajn. Ale záleží kým,“ připouští Marta Slámová.

Marta Krejčiříková si zase posteskla nad tím, že dům je sice opravený, ale už chátrá.

„V oknech to zvenku plesniví, dům se nevětrá. Rychle jej opravili, rychle taky chátrá. Slyšela jsem taky, že by se tam měli stěhovat sociálně slabší či uprchlíci. Ale to snad ne,“ poznamenala.