close Opravy chodníků v Mladcové finišují. Na řadu přijde cesta zoom_in

Už od konce května je hlavní tah v Mladcové v obležení stavebních dělníků a těžké techniky. Magistrát tady totiž kompletně opravuje chodník napříč celou místní částí podél hlavní cesty. V květnu vedení města slibovalo, že práce nepotrvají déle než čtyři měsíce, a to také splnilo a termín se podařilo dokonce zkrátit. „Stavba chodníku podél silnice na Mladcové bude dokončena do 30. srpna. V rámci této stavby byly přeloženy všechny uzávěry vodovodních přípojek mimo silnici a opraveny dvě opěrné zdi podél chodníku v délce asi 60 metrů," poznamenal mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák s tím, že městskou pokladnu tato rekonstrukce přišla na tři miliony korun.

Opraví obrubníky a pak celou cestu

VÝSTAVBA NOVÉHO CHODNÍKU OD TOČNY MHD PO HŘBITOV Stav:zpracován investiční záměr Územní rozhodnutí: 2013 Stavební povolení: 2014* Zahájení: 2015* Dokončení: ? *termíny nejsou pevně stanoveny

Podle něj tím ale stavební ruch v Mladcové zdaleka nekončí. „Po dokončení opravy chodníku budou stavební práce pokračovat kompletní výměnou silničních obrubníků na protilehlé straně silnice," vysvětlil Dvořák s tím, že tyto práce by měli dělníci dokončit už v průběhu měsíce září tak, aby zde mohli nastoupit ihned poté silničáři, kteří položí zcela nový povrch na hlavním silničním tahu.

„Navážeme na stavební akce, které provádí zlínský magistrát. Výměnu povrchu silnice máme naplánovanou od 20. do 30. září. Momentálně probíhají jednání, zda bude nutná úplná uzavírka zmíněné silnice, pravděpodobně však bude stačit jen uzavírka částečná," uvedl ředitel ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

A ani touto řidiči velmi očekávanou akcí výčet stavebních akcí ve zlínské místní části nekončí. Již několik týdnů panuje čilý stavební ruch také na tamní ulici Stráně, která je po celou dobu úplně uzavřena. Také zde se řidiči dočkají zbrusu nového povrchu vozovky.

Mladcová předtím a potom k nepoznání

„Opravy jsou nutné z důvodu špatného technického stavu," uvedl už dříve náměstek zlínského primátora Jiří Kadeřábek.

Již s příchodem podzimu tak budou moci místní obyvatelé konstatovat, že Mladcová, jak ji viděli na jaře letošního roku a v říjnu, není ta stejná Mladcová. Nové cesty, chodníky a co víc, ani v dalších letech tato zlínská místní část nezůstane stranou pozornosti vedení města.

Už teď je na papíře další projekt, který místním lidem usnadní život a přispěje také k většímu bezpečí chodců. „V současné době probíhá zpracování projektové dokumentace pro územní řízení na vybudování chodníku od točny MHD ke hřbitovu na Mladcové," prozradil Jaroslav Černý z odboru realizace investičních akcí zlínského magistrátu.

„Předpokládáme, že do konce roku 2013 bude vydáno pravomocné územní rozhodnutí na danou akci. V roce 2014 budeme pokračovat v přípravě akce zpracováním projektové dokumentace pro stavební řízení včetně získání potřebného stavebního povolení," doplnil detaily mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Stavba chodníku by tak mohla začít nejdříve v roce 2015.

Setkání v místních částech Zlína Setkání představitelů města s obyvateli místní části Mladcová se uskuteční 4. listopadu 2013 od 18 hodin v prostorách Klubu zahrádkářů v Mladcové. Bude letošním posledním. Ještě předtím 9. září proběhne setkání v místní části Zlín-střed v Dílně 9472 od 18 hodin a 10. října pak v místní části Vršava v Dalešické hospodě, také od 18 hodin.