„Já si už pomalu zvykla na to, že se tímto způsobem bude jezdit snad až do konce roku. Blížící se konec omezení vítám,“ netají radost Markéta Tarabová ze Zlína.

Gahurův nadjezd bude plně do provozu uvedený čtrnáct dní před jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice – Barum Czech Rally Zlín, na kterou se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců. Ti si ji tak budou moci opět užít bez omezení.

„Mohu potvrdit, že staveniště bude čtrnáct dní před Barum Czech Rally Zlín předané. Zlínské veřejnosti se tak můžeme opět předvést jako dříve,“ potvrdil Roman Ordelt, ředitel zlínské rallye.

Mláďata velblouda dvouhrbého v ZOO Lešná ve Zlíně.
FOTOGALERIE: Ve zlínské zoo uvidíte hned dvě mláďata velbloudů

Podle Bronislava Malého, šéfa Ředitelství silnic Zlínského kraje, práce na druhé části opravy Gahurova nadjezdu probíhají podle plánu. Poté, co bude opět plně průjezdný, se opravy posunou o kousek dál.

„Na opravu mostního tělesa v době od 7. do 20. srpna naváže rekonstrukce krátkého silničního úseku mezi nadjezdem a křižovatkou Gahurovy ulice s ulicí Vodní, včetně této křižovatky. Pro oba směry jízdy bude platit zákaz odbočování do ulice Vodní,“ informoval.

Práce budou probíhat zpravidla v jednom uzavřeném jízdním pruhu. Silniční provoz bude usměrňován dopravním značením.

V době od 4. do 30. září se opravy zase přesunou na dvousetmetrový úsek Gahurovy ulice mezi nadjezdem a Baťovou vilou.

"Také tam bude probíhat rekonstrukce silnice za dočasného uzavření jednoho nebo nejvýše dvou jízdních pruhů. Provoz bude usměrňován přechodným dopravním značením,“ dodal Bronislav Malý.

Farmy s chovem prasat v Sazovicích a Mysločovicích. Zde, kvůli výskytu afrického moru prasat ve Zlíně, přijali přísná bezpečnostní a hygienická opatření.
V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně