„Hlavním žadatelem z regionu bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje, protože právě to o jmenované komunikace a mosty pečuje. Například na rekonstrukci tahu mezi obcí Březolupy a Bílovicemi tak silničáři získají přes sto čtyřicet šest milionů korun, na opravu silnice mezi Horní Lhotou a Luhačovicemi přes osmdesát milionů korun,“ informoval mluvčí Zlínského kraje Patrik Kamas.

Peníze na mosty budou použity například ve Zlíně. „Zde se bude díky pětačtyřiceti získaným milionům lépe financovat probíhající oprava mostu na Jižních Svazích,“ poznamenal Kamas.

To ocenil například náměstek zlínské primátorky Miroslav Šenkýř. „Na mosty se v minulých dobách málo myslelo a teď se je konečně daří opravovat právě díky evropským penězům,“ uvedl Šenkýř.

Prostředky ale nedostali jen silničáři. „Na další stavby související s opravami silnic získal například více než osm milionů Uherský Ostroh, nebo sedm milionů Vlčnov,“ doplnil Kamas.

Zpráva o získání dotace pro Vlčnov na Uherskohradišťsku velice potěšila tamního starostu Jana Pijáčka. „Díky penězům v obci holem silničáři opravované silnice jeden a půl kilometrů chodníků. Pokud bychom dotaci nezískali, museli bychom zrušit některé další chystané investice a zaplatit chodníky zcela ze svého,“ uvedl Pijáček.

I tak se podle něj na stavbě musí podílet obec asi milionem korun ze svého rozpočtu.

„Díky opravené silnici a chodníkům budeme už jen krok od plánovaného vzezření obce, kterou se podle zpracované vizualizace snažíme dosáhnout už asi deset let. Teď nám bude chybět už pouze určitá úprava zeleně a budeme hotovi,“ dodal Pijáček.