A to hlavně kvůli neshodám v důležitých bodech programu. Vedení M.O.R. tuto možnost na dotaz Zlínského deníku nevyvrátilo.

„Názorové rozepře se pochopitelně objevují, ale zatím je náš klub ve stejném složení. Podstatné je, jestli společně dokážeme dodržovat program. Zatím žádné informace o odchodech našich lidí nemám. Nepřekvapovalo by mě, kdyby si tuto věc přály a možná ji rozšiřovaly ostatní strany," odvětila bývalá radní a současná zastupitelka Eva Štauderová.

Možnost odchodu některých členů nevyvrátil ani náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Uvnitř hnutí skutečně jsou různé názory, které se mnohdy hodně rozcházejí, ale odchod zatím nikdo neohlásil. Na naší úterní schůzi se o tomto tématu oficiálně nediskutovalo. Nedokáži ovšem mluvit za čtyřicet lidí, takže možné to je," podotkl Landsfeld s tím, že pokud se něco takového skutečně vykrystalizuje, bude hnutí informovat veřejnost skrze média.

U M.O.R. by v případě potvrzení této informace šlo další zásadní krok na radnici od voleb.

V říjnu loňského roku opustili zlínskou radu Eva Štaudeorvá a Pavel Jungmann. Nahradili je straničtí kolegové Jiří Kadeřábek a Josef Novák. Letos v červnu kvůli pracovním povinnostem skončil také nestraník za M.O.R. Jiří Viktorín.

Pokud by se některý z členů hnutí opravdu rozhodl opustit řady kolegů, primátor Miroslav Adámek (nestraník za TOP09) věří, že by se to nemělo dotknout fungování koalice či zastupitelstva.

„Tyto stranické věci sleduji většinou velmi zpovzdálí a nechci předjímat. Jestli mají mezi sebou spory a jakým způsobem je hodlají řešit, to se jich musím zeptat. Každopádně chci mít na městě klid a tým, který pro Zlín hodlá pracovat," upozorňuje primátor, s nímž v radě z hnutí M.O.R. sedí právě Jiří Kadeřábek, Josef Novák a Bedřich Landsfeld.

Kam může zajít rozpor ve straně či hnutí znají v ČSSD, která se rozštěpila na jaře. Zejména kvůli činnosti Miloše Melčáka a Martina Janečky vznikla nová Místní organizace ČSSD Zlín 2.

„Postoje ČSSD měly negativní vliv na občany nejen města, ale celé republiky, což se tehdy projevilo také na výsledcích voleb. S tímto stavem se někteří členové nedokázali smířit a jedinou cestou bylo založení nové organizace," vysvětluje místopředseda Jan Zlínský, proč v dubnu po více než ročním snažení vznikla nová organizace.

„Původní sociální demokracii na jaře opustilo 14 členů, stejný počet se do nově vzniklé přidal. Základní cíle přitom odpovídají politickému programu strany," dodává Zlínský s tím, že se nová organizace podílela na kampani v krajských a senátních volbách.

S původní organizací konzultujeme analýzu strategie města Zlína do roku 2020 a návrh rozpočtu na rok 2013," prozradil místopředseda.