Informoval o tom mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.

„Chlapec byl nalezen na poslední chvíli, měl už omrzliny na rukou,“ doplnil ředitel strážníků Jan Camfrla.

Strážci pořádku přivolali sanitku, která jej převezla na chirurgické oddělení valašskomeziříčské nemocnice. Před příjezdem zdravotníků se chlapec částečně probral, byl ale tak opilý, že nebyl ani schopný zvládnout dechovou zkoušku. Hlídka pak o události informovala jeho rodiče.

Nepříjemnou památku na silvestrovskou noc bude mít dvojice mladých mužů z Valašského Meziříčí. Oba dva doplatili na neopatrné zacházení se zábavnou pyrotechnikou a museli vyhledat lékařské ošetření.

„Necelou hodinu před půlnocí explodovala petarda dvacetiletému muži, jenž byl se středně těžkým poraněním ruky převezen na chirurgické oddělení místní nemocnice,“ přiblížil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Pouze půl hodiny uběhlo z nového roku, když si při odpalování petardy způsobil zranění také šestadvacetiletý muž v místní části Krhová.

„Toho pyrotechnika popálila v obličeji a taktéž putoval do nemocnice na chirurgii. Jeho poranění ale není vážné,“ dodal Olšan.

Zbylé události silvestrovské noci podle meziříčských strážníků už nijak nevybočovaly z normálu.

O poznání klidnější směnu zažili strážníci ve Vsetíně.

„Celá služba proběhla naprosto v pořádku. Překvapilo nás jen několik stížností obyvatel na hluk způsobený zábavnou pyrotechnikou. Zrovna na Silvestra je to trošku kuriózní,“ vylíčil ředitel vsetínských strážníků Nikolaj Martinák.

Nečekaně klidnou silvestrovskou službu mají za sebou také strážníci v Rožnově pod Radhoštěm. Podle jejich ředitele Daniela Vašuta nepřijali za celou noc žádné oznámení.

„Po dlouhé době to byl skutečně velice klidný Silvestr, takže strážníci nemuseli nikam vyjíždět,“ pochvaloval si Vašut.

Situace by dle jeho názoru byla rozdílná, pokud by rožnovská radnice organizovala společné přivítání Nového roku například na náměstí.

„Byly sice nějaké soukromé ohňostroje třeba u zimního stadionu či oslavy v restauracích, ale žádné problémy ani s podnapilými lidmi jsme nezaznamenali,“ bilancoval Vašut.

Až na několik drobných zásahů si klidného Silvestra užili také hasiči.

„Celokrajsky jsme v pěti případech zasahovali u drobných požárů kontejnerů. Ve valašskomeziříčské části Hrachovec jsme pak likvidovali menší požár v chatce způsobený závadou na krbu,“ shrnul mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Poklidný průběh silvestrovské noci hlásili také státní policisté.

„Nevyjížděli jsme k žádným závažným případům. Nezaznamenali jsme ani rušení nočního klidu či výtržnictví,“ informovala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Doplnila také, že se nestala žádná dopravní nehoda, při které by hrál roli alkohol.