„Viděl jsem zboží, které se mi líbilo. Šel jsem a bouchl se o střechu plechové budky,“ popsal svůj střet 204 centimetrů vysoký chodec Miroslav ze Zlína, který nechtěl prozradit své příjmení.

„Já jsem se ještě nepraštil. Ale určitě je to nebezpečné,“ upozornil i 186 centimetrů vysoký Pavel Sovička ze Zlína.

„Já si zatím také dávám pozor,“ doplnil 193 centimetrů vysoký Petr Trlica z Jasenné.

Trhovci prodávající v těsné blízkosti buněk již popsali i případy, kdy vyčnívající střecha strhla malé děti z ramenou nepozorných rodičů.
Jeden z majitelů plechových buněk a pozemků pod nimi Ladislav Nesrsta slíbil nápravu. „Stříšky můžu odstranit,“ řekl. Neupřesnil ale, kdy se tak stane.

Boudy na tržišti jsou ostudou města

Podle řady obyvatel Zlína i samotných prodejců v jejich okolí jsou boudy na tržišti ostudou města. „Je to otřesné, otřesné! Mělo by se to zbourat a zahrnout buldozerem. Město by pro to mělo něco udělat,“ řekla květinářka Renata Mišová.

Zlínský magistrát se snaží již dlouhá léta nevzhledné boudy z tržiště odstranit. „Buňky uprostřed tržiště jsou ale na soukromém pozemku. Jedná se o dvě parcely číslo 6116 a 5977. Pozemek získali majitelé v malé privatizaci v devadesátých letech. Jednáme s nimi. Snažíme se od nich pozemky odkoupit,“ uvedla mluvčí magistrátu Marie Masaříková.

Nesrsta ale vstřícnost města zpochybňuje. „Když mi nabízí, ať vše převedu bezúplatně, že by to mohla být moje čest, no tak nezlobte se, takhle se dá těžko jednat. Když mi nabídne město podobné pozemky, pak se můžeme bavit,“ navrhl.

Parcela 6119 pod další buňkou na okraji tržiště patří městu. Jeho předání ale prodlužuje nekonečný soudní spor. „Město žádá už od roku 2003, aby majitel buňku odstranil. Vlastník slíbil, že ji vyklidí, ale protože se tak nestalo, tak se město obrátilo na soud a žádá o odstranění této buňky soudní cestou,“ doplnila Masaříková.

Martin Lavay