Podle plavčíka Stanislava Gottfrieda, na jehož popud celá záležitost vznikla, je plavecká škola jedinou ve svém okolí.

„V plavecké školičce se děti seznámí s vodou prostřednictvím her nebo si nacvičí základní plavecké dovednosti,“ řekl. Dodal, že tyto hodiny, které budou bývat přibližně třikrát týdně dopoledne, jsou určené neplavcům i začátečníkům.

Na koupališti jsou pro ty zdatnější zase připravené lekce základů potápění. V nich si plaváčci osvojí dovednosti ve využívání potápěčských brýlí, šnorchlu a ploutví formou zdokonalovacích cvičení. „V každé skupině bych jich chtěl mít nanejvýš patnáct, protože s větším počtem to je nerealizovatelné,“ podotkl plavčík.

Cena jedné takové hodiny, ať už se dítě učí plavat nebo potápět, vyjde na deset korun. Rodič pak zaplatí cenu jednodenní vstupenky. „To je nějakých třicet korun plus symbolických deset za dítě,“ poznamenal Gottfried.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Vlachovické koupaliště však nezapomnělo při plánování letní plavecké školy ani na dospělé. Zatímco od deseti hodin se děti pod vedením plavčíků naučí plavat, od osmnácti obsadí venkovní bazén zejména maminky.

Ty se mohou zapotit zejména při aqua aerobiku, vodním pólu nebo aqua joggingu. „To je běhání ve vodě s pěnovým páskem. Musí se při tom překonávat odpor vody,“ vysvětlil Gottfried. Doplnil, že podrobnější informace visí na stránkách obce.

Veronika Vágnerová