Hlavní kulturní program s názvem Šaty dělaj člověka, se uskutečnil za slunečného počasí v sobotu odpoledne na zhusta zaplněném Lázeňském náměstí pod moderátorskou taktovkou mluvčí tamní radnice Hanky Srncové.

Medvěd hnědý. Ilustrační foto
Medvěd na okraji Zlína vystrašil běžce. Městská policie vydala varování

Nesl se v atmosféře prvorepublikových časů a jeho výrazné obrysy mu dal Luhačovický okrašlovací spolek Calma a jeho více než stovka členů korzujících tamní kolonádou. O zahájení programu se postaral příjezd historického kočáru se starostou města Luhačovice Marianem Ležákem a Marií Calmou Veselou a jejich slavnostní přípitek vincentkou.

„Připijme si na to, aby prameny, které tu jsou, tak aby byly. A my si všech třinácti pramenů vážíme,“ řekl Marian Ležák.

Zdroj: Milan Brázda

Následoval koncert slovenského swingového orchestru Funny Fellows a zpěvačky Janiky Kolářové. Došlo tam také k symbolickému setkání T. G. Masaryka a Tomáše Bati. Program pokračoval vystoupením Základní umělecké školy Uherský Brod , swingové skupiny Rhythm Pilots Brno a charlestonu The Crazy Flappers Luhačovice.

K vidění byly desítky vystavených historických automobilů.

Neděle měla na pořadu dne slavnostní mši svatou v Kostele svaté Rodiny a svěcení pramenů. Program na Lázeňském náměstí se v neděli nesl ve jménu folklorních vystoupení Cimbálové muziky a Folklorního souboru Malé Zálesí Luhačovice a dalších těles.

Po oba dny se v Luhačovicích konal jarmark.