Hlavní kulturní program s názvem Šaty dělaj člověka, se uskutečnil za slunečného počasí v sobotu odpoledne na zhusta zaplněném Lázeňském náměstí pod moderátorskou taktovkou mluvčí tamní radnice Hanky Srncové.

Nesl se v atmosféře prvorepublikových časů a jeho výrazné obrysy mu dal Luhačovický okrašlovací spolek Calma a jeho více než stovka členů korzujících tamní kolonádou. O zahájení programu se postaral příjezd historického kočáru se starostou města Luhačovice Marianem Ležákem a Marií Calmou Veselou a jejich slavnostní přípitek vincentkou.

„Připijme si na to, aby prameny, které tu jsou, tak aby byly. A my si všech třinácti pramenů vážíme,“ řekl Marian Ležák.

Žehnání pramenů v Luhačovicích | Video: Milan Brázda

Následoval koncert slovenského swingového orchestru Funny Fellows a zpěvačky Janiky Kolářové. Došlo tam také k symbolickému setkání T. G. Masaryka a Tomáše Bati. Program pokračoval vystoupením Základní umělecké školy Uherský Brod , swingové skupiny Rhythm Pilots Brno a charlestonu The Crazy Flappers Luhačovice.

K vidění byly desítky vystavených historických automobilů.

Neděle měla na pořadu dne slavnostní mši svatou v Kostele svaté Rodiny a svěcení pramenů. Program na Lázeňském náměstí se v neděli nesl ve jménu folklorních vystoupení Cimbálové muziky a Folklorního souboru Malé Zálesí Luhačovice a dalších těles.

Po oba dny se v Luhačovicích konal jarmark.