Stavba má výrazně ulevit přetížené dopravě v centru města, navazuje na už dříve zprovozněný severovýchodní obchvat. Práce se navíc podařilo dokončit o tři měsíce dříve oproti původnímu předpokladu, ovšem s tím, že zprovozněna zatím silnice bude jen v polovičním profilu.

„Úsek je součástí připravovaného tahu dálnice D55, která po svém dokončení umožní komfortní dopravní spojení z Olomouce až do Břeclavi. Objednatelem stavby za více než 700 milionů korun bez DPH bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem pak firma Eurovia CS,“ připomněla mluvčí krajského úřadu Soňa Ličková.

Stát významně přispěje na opravu silnice v Napajedlích, po které se vozil stavební materiál. Během stavby byla výrazně zatěžována i vozovka v ulici Dr. Beneše v Napajedlích, která je ve vlastnictví Zlínského kraje.

„Při rozpočtování se na to nemyslelo, ale podařilo se vyjednat, že stát prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury pošle na opravu 18 milionů korun. Opravy by měly začít už v srpnu,“ dodal náměstek krajského hejtmana Radek Doležel.