Hotel měl veřejnosti začít sloužit koncem října. „Bohužel co se týká wellness, tak tam čekáme na hygienické povolení, protože ještě nedošlo ke kontrole vody. Co se týká ubytování, tak tam je zase problém s různými nedodělávkami,“ uvedl současný provozní objektu Ondřej Machala. Podle něj tedy přichází v úvahu, že hotel začne fungovat někdy v lednu.

„Přesný termín si ale netroufnu odhadovat. Zatím už ale v objektu funguje hotelová restaurace,“ připomněl Machala. Podle prvotních plánů už však mělo být zařízení přibližně rok v provozu. Po započetí stavebních prací ale nastaly komplikace.

„Do našich plánů zasáhla letošní zima. V prosinci jsme vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele. Přihlásily se dvě firmy. Než jsme se však rozhodli, kterou z nich vybereme, do zchátralé kavárny začalo zatékat, pak přišly silné mrazy a došlo ke změně statiky budovy,“ vysvětlil na začátku roku 2009 jednatel vlastnické společnosti Vltava Holding Ladislav Lebánek. Dodal, že firmy proto požádaly o vypracování nového statického posudku, což celou stavbu zpomalilo.

Další komplikace nastaly, když stavbu v nedokončené podobě opustil hlavní dodavatel, aniž by ji zajistil proti případným škodám, jako jsou sesuvy či zatékání.„Naštěstí se rychle podařilo získat nového generálního dodavatele a stavba se rychle rozjela. I tak ale vznikl dvouměsíční prostoj, kdy se nepracovalo, takže jsme z preventivních důvodů požádali regionální radu, aby nám termín dokončení prodloužila,“ zmínil v červnu letošního roku Lebánek.

Tehdy optimisticky tvrdil, že věří tomu, že s novým dodavatelem vše stihnou v původním termínu. Tedy že 31. července bude stavba zkolaudována a 1. září 2010 bude hotel oficiálně uveden do provozu. To se ale nestalo a ubytovací část hotelu je do dnešního dne zavřená.