Zejména rockoví fanoušci zavítali na Štěrkáč už v pátek 23. června. Do Česka se totiž vrátila švédská kapela Royal Republic.„Royal Republic pro mě byli highlightem celého festivalu. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem strávil celý koncert uprostřed kotle. Myslím si, že tu kapela získala spoustu nových fanoušků. Právě na Royal Republic přijelo i několik příznivců ze zahraničí, takže můžeme říct, že letošní ročník Lážo Plážo Festu byl opravdu světový,“ řekl šéf Lážo Plážo Festu Jan Svoboda.

Pestrá porce muziky

Po Royal Republic pódium patřilo legendárnímu Škworu. Kapela letos slaví 25 let a v Otrokovicích proto odehrála prodloužený 80minutový koncert. Festival v pátek zahájila punkrocková kapela Civilní Obrana, po ní přišla na řadu turbo-šansonová kapela Poletíme? a metalová kapela Trautenberk.

Ti, kteří dorazili na Lážo Plážo Fest v sobotu, zažili jedinou monster show Rybiček 48 ve Zlínském kraji. Oblíbená kapela odstartovala už svou 20. festivalovou sezonu, kterou provází extrémní porce pyrotechniky a světelných efektů.

Sobotní odpoledne na Štěrkáči otevřel Tomáš Klus. Multižánrovost festivalu potvrdila ikona slovenského reggae Medial Banana, raper Kali a nestárnoucí Horkýže Slíže. Nechyběly ani legendy české hudební scény –⁠ Tata Bojs a letos dvakrát oceněná skupina roku Vypsaná fiXa.

Návštěvníci Lážo Plážo Festu si na Štěrkáči užili koupačku, vodní atrakce i nová hřiště.

Ve street food zóně byla pestrá nabídka burgerů, světové kuchyně a festivalových klasik. Vybrali si i vegani. „Čtvrtý ročník festivalu měl rekordní účast, v sobotu jsme se dokonce blížili vyprodání. To je velká výzva pro pátý ročník, který jsme naplánovali na 14. a 15. června 2024,“ dodal Jan Svoboda.