Z nádraží Českých drah bude linka 55 jezdit na novou zastávku Kvítkovice-náves ke kapli svaté Anny. Dva dopolední a dva odpolední spoje stejného značení budou potom zajíždět v pracovních dnech od Společenského domu až k domu pro seniory.

„Prodloužením trasy do Kvítkovic se významně zkrátí občanům docházková vzdálenost k nejbližší zastávce MHD. Čtyřmi novými spoji zajíždějícími přímo k Senioru zase nabídneme starším lidem možnost cestovat pohodlněji, aniž by museli jít pěšky až na zastávku u Společenského domu,“ objasnila důvody změn starostka Radoslava Matuszková.

Dodala, že prodloužení trasy linky 55 bude zkušební a potrvá do 30. června příštího roku.

„Poté se rozhodneme buď pro zachování změny, nebo se vrátíme ke stávající variantě,“ přiblížila starostka Matuszková.

Občané prodloužení trasy vítají

Pětašedesátiletá Marie Ambrůzová z Kvítkovic je prodlouženou trasou linky potěšena. „Bude to dobré. Když jdu z nádraží, kolikrát si říkám, že bych se svezla. Aspoň nebudu muset chodit pěšky,“ pousmála se.

Také osmnáctiletého Tomáše Klimánka zpráva potěšila. „Jezdím směrem za Společenský dům k babičce, většinou na kole. V zimě ale jistě linku rád využiji,“ uvedl.

Změny čekají i cestující ve Zlíně

Další drobné změny se od října dotknou i cestujících ve Zlíně. Týkají se vesměs několikaminutových posunů nebo přidání některého spoje navíc především kvůli školákům.

„V pracovních dnech se zlepší přestupní vazby na linkách 11 a 12, z Mladcové začne ráno jezdit školní spoj na Lesní čtvrť, na náměstí Míru bude potom zajištěn přestup z ranního spoje číslo 36 na linku 33 a z linky 58 na linku 9,“ přiblížil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Dodal také, že o víkendu bude uspíšen spoj na lince 3 z Louk z dosavadních 8.21 na 8.09 hodin, aby se vyhovělo skupině cestujících, kteří toto spojení používají k nedělní cestě do kostela.

Při stanovování změn reagovala DSZO na samotné požadavky cestujících. Nové jízdní řády vydává vždy na začátku letních prázdnin. Když začne školní rok, zpravidla se však ukáže, že se mnohým dojíždějícím žákům změnily rozvrhy hodin a časy jejich přepravy prostřednictvím MHD.

„Kromě toho přicházejí i připomínky od dalších cestujících, zda–li by nebylo možno odjezd některého spoje uspíšit či zpozdit anebo zlepšit přestupní vazbu mezi různými linkami. Pokud to jde, snažíme se takovým návrhům vyhovět,“ vysvětlil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Všechny změny jízdních řádů DSZO vyvěsí na zastávkách.

„Vytiskneme také změnové lístky k sešitovým jízdním řádům. Cestující si je budou moci vyzvednout zdarma na našich předprodejních místech od 29. září,“ dodal Kocháň.