Bylo zde otevřeno nové dětské hřiště, zaměřené svou výstavbou speciálně pro děti se zdravotním postižením, využívat hřiště mohou samozřejmě všechny děti bez ohledu na zdravotní potíže.

„Prvním podnětem byla žádost maminek, které si přály založit klub pro handicapované děti. Vznikl tedy klub Stůňata. V listopadu 2008 se začalo s výstavbou speciálního hřiště,“ sdělila projektová manažerka Eva Kuchařová.

Rekonstrukce hřiště probíhala ve dvou etapách, v roce 2008 činily náklady pět set dvacet tisíc korun, v roce 2009 dvě stě padesát tisíc korun, finance poskytlo město Otrokovice. Na hřišti jsou umístěny nejrůznější hrací prvky: závěsná houpačka ve tvaru hnízda, autíčko, hopsadlo, kreslící tabule, lavice na sezení či stůl pro hru s pískem uzpůsobený dětem na vozíku.

„Byly položeny také plochy s povrchem pryžové dlažby, která zabraňuje úrazu dítěte. Na hřišti je speciální pískoviště ve tvaru čtyřlístku,“ dodala Kuchařová. Nově vznikly prostory pro nácvik motoriky a rozlišovacích schopností dětí s postižením a chodník pro bezbariérový přístup z parkoviště.

Simona Kukučová