Slavnostního přestřižení pásky se ujali starosta města Otrokovice Jaroslav Budek spolu s místostarostou Milanem Plesarem.

Turistické informační centrum vzniklo v prostorách bývalého předprodeje, který byl stavebně upraven a vybaven tak, aby splňoval všechny nároky na moderní informační stánek.

„Město velikosti Otrokovic si informační centrum zaslouží. Jde především o to, abychom zajistili kvalitní informování veřejnosti o všem, co potřebuje znát a na jednom místě.

K předprodeji vstupenek se tak připojí další služby, jako je prodej upomínkových předmětů, parkovacích kotoučů, poštovních známek, jízdenek, informace o ubytování, stravování, turistických zajímavostech včetně všech souvisejících služeb," zmínil starosta města Otrokovice Jaroslav Budek s tím, že samozřejmostí jsou také platby kartou, přístup na veřejný internet i připojení Wi-Fi.

Slavnostní otevření se neslo v duchu RETRO, které se bude v Otrokovicích prolínat celým rokem 2014 jako pozvánka na Otrokovické letní slavnosti. V infocentru se tak rozdávaly malé pozornosti jako žvýkačky PEDRO či céčka.

Přítomné zaujal svým vystoupením i mladý talentovaný zpěvák, hudebník a skladatel Matěj Tauš, který ve svých 15 letech napsal úspěšný muzikál Naše ulička a pro tuto příležitost si připravil několik hitů M. Davida. (poh)