Sazby poplatku ze psů se v Otrokovicích neměnily od roku 2013, v případě psů v bytech více než 20 let.

Nově lidé zaplatí za jednoho psa v rodinném domě 600 korun, za druhého a každého dalšího psa 900 korun za rok. V případě, že žije zvíře se svým majitelem v bytě, tak je to 1200 korun za prvního a 1800 korun za každého dalšího psa za rok.

První miminka roku 2024 ve Zlínském kraji
První miminka roku 2024 ve Zlínském kraji. Podívejte se

Pro seniory, lidi na rodičovské dovolené nebo invalidní důchodce pak platí snížená sazba, a to 100 korun za psa v domě, 200 korun za zvíře chované v bytě. Za každého dalšího psa to je 150, respektive 300 korun za rok.

Otrokovice se snaží o regulaci narůstajícího počtu psů. Stává se, že vinou svých nezodpovědných majitelů znečišťují veřejná prostranství, pohybují se volně a tím porušují předpisy města a často jsou psi také zdrojem sousedských sporů.


Nahrává se anketa ...

„Stále častěji se setkáváme se stížnostmi na psy pobíhající bez vodítka, kteří děsí okolí. Obracejí se na nás obyvatelé bytů, kteří se denně potýkají se zvukovými projevy psů, jež majitelé nechávají samotné. A pak je tu znečišťování veřejných prostranství, kdy vlastníci psů nehodlají uklízet to, co tam jejich čtyřnoží přátelé zanechali,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Kolik platí pejskaři v okolních městech?

Ve Zlíně platí ročně majitelé zvířat žijících v bytech 1000 korun za prvního psa a 1500 korun za každého dalšího. Obyvatelé rodinných domů platí 500 a 750 korun za rok. V některých místních částech Zlína je poplatek nižší.

V Napajedlech mají výrazně nižší sazby. V rodinném domě hradí chovatel 200 a za dalšího psa 300 korun. V bytě je to 1200 korun ročně za prvního a 1800 korun za každého dalšího.

Tržiště Pod Kaštany. Ilustrační foto.
Pěší zóna v centru Zlína mění od ledna zásobovací režim. Tržiště dočasně osiří

Kroměřížští pejskaři platí za psa v bytě 800 a 1200 korun a v rodinném domě 400 a 600 korun. V některých místních částech, například Bílany, Hradisko, Drahov, Kotojedy, Postoupky, je roční sazba 200 korun za jednoho a 300 korun za každého dalšího psa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Novoroční ohňostroj ve Zlíně

Zdroj: Dominik Pohludka