V průběhu celého září mohli Otrokovičtí hlasovat pro některý ze čtrnácti projektů v rámci participativního rozpočtu „Pohni městem“. Za tuto dobu bylo odevzdáno celkem 3258 hlasů, z čehož bylo 2909 doručeno on-line. Finanční rámec pro participativní rozpočet je stanoven na 2 miliony korun. Lidé mohli navrhovat jednotlivé projekty do výše 1 milionu korun.
„Těší nás zájem veřejnosti podílet se na utváření podoby města. Lidé mají často jiné představy o řešení veřejného prostoru a díky tomuto projektu si mohou prosadit svou,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.
Letošní ročník participativního rozpočtu je třetím v pořadí a i na počtu hlasujících je podle starostky vidět, že se stále více dostává do povědomí veřejnosti.
„Zájem byl dvojnásobný. ‚Pohni městem‘ bude pokračovat i v příštím roce, a tak již nyní mohou lidé při procházkách městem přemýšlet, co by kde doplnili. Výzva k podávání návrhu bude opět vyhlášena v dubnu,“ upřesnila Hana Večerková.
Vítězné projekty
Řešení asfaltového hřiště v lokalitě Horní střed – odhadované náklady 935 000 korun
Projekt navrhuje demolici stávajícího nevyhovujícího asfaltového hřiště, které je kvůli svému stavu velmi málo využívané. Na jeho místě by mohl vzniknout minipark, odpočinková zóna s lavičkami, stromy a keři.
Relax zóna u Centra volného času na Baťově – odhadované náklady 461 000 korun
Projekt by prostranství využil jako místo, kde mohou smysluplně trávit volný čas nejen děti čekající na kroužek, ale také jej mohou využít i rodiče s mladšími sourozenci čekající jinak na chodbě budovy nebo veřejnost v rámci . otevírací doby centra.
V případě, že by se v rámci nového oplocení umístila branka mezi tuto plochu a sousední hřiště u ZŠ Mánesova, mohou tuto odpočinkovou zónu využít i sportovci z vedlejšího hřiště.
Plocha by po úpravě terénu sloužila při různých aktivitách v rámci konání příměstských táborů pořádaných DDM Sluníčko. Místo by oživily tři lavičky a multifunkční herní prvek pro děti od tří do patnácti let.