Desátý ročník krajské soutěže v požárním sportu absolvovalo sedm týmů

„Závodu se zúčastnily družstva Hasičského záchranného sboru a podnikových hasičských záchranných sborů Zlínského kraje. Kromě čtyř týmů profesionálních hasičů z Kroměřížska, Uherskohradišťska, Vsetínska a Zlínska se do bojů o medaile zapojilo také družstvo podnikových hasičů společnosti Deza. Mimo soutěž startoval také tým profesionálů z Moravskoslezského kraje,“ sdělil mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. Na plac nastoupili i závodníci otrokovického Barumu Continental. Ti ale absovlovali pouze požární útok.

Čtvrteční soutěž odstartovala výstupem na cvičenou věž na stanici profesionálních hasičů v Otrokovicích. „K vidění bylo i několik velmi dobrých výkonů zlínského hasiče Dalibora Blažka,“ zmínil Mitáček. Po první disciplíně se soutěž přesunula na otrokovický stadion TJ Jiskra.

„Tam hasiči absolvovali běh přes překážky na sto metrů, štafetu a samozřejmě také královskou disciplínu požární útok,“ vyjmenoval mluvčí. Vítězem včerejšího klání se jako každoročně od začátku existence soutěže stalo družstvo z Uherského Hradiště.

„Je pro nás velkým potěšením, že se nám podařilo obhájit desáté vítězství,“ svěřil se vedoucí a trenér vítězného mužstva a velitel čety uherskohradišťských profesionálních hasičů Ivan Ressler. Jeho svěřenci prý trénují pravidelně při každé pracovní směně.

„Zároveň se připravují individuálně ve volném čase,“ doplnil kouč. Před krajskými soutěžemi se podle něj navíc družstvo vždy schází pro kontrolu výkonnosti. „Řekneme si například chyby, které děláme,“ dodal Ressler.

V uherskohradiš­ťském výběru je celkem devět sportujících hasičů. Stejný počet jich vystoupil na čtvrtečních závodech. „Nejvíce se nám dnes povedla štafeta,“ poznamenal trenér. Nejlepší požární sportovci z krajského kola pojedou začátkem července na mistrovství republiky do Plzně.