Otrokovice snížují počet zastupitelů

Zlínsko – Určit počet členů budoucích zastupitelstev musejí všechny obce podle zákona nejpozději osmdesát pět dnů před podzimními komunálními volbami. Například v Otrokovicích se pro další volební období 2010 až 2014 rozhodli ve vedení města pro méně lidí.

24.6.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Žán

„Zastupitelstvo na svém úterním zasedání rozhodlo, že se v následujícím volebním období sníží počet jeho členů z pětadvaceti na třiadvacet,“ uvedla mluvčí Otrokovic Lenka Krupková. Při stanovování počtu zastupitelů přihlíželo vedení města zejména k počtu obyvatel obce. „Otrokovice se svými téměř devatenácti tisíci lidmi patří do skupiny, která umožňuje stanovit počet zastupitelů mezi patnácti a pětatřiceti,“ vysvětlila mluvčí. Od roku 1994 bylo v zastupitelstvu Otrokovic, vzhledem k tehdejšímu počtu obyvatel přesahujícímu dvacet tisíc, pětadvacet členů. „V posledních letech ale došlo k populačnímu úbytku,“ dodala Krupková. Snížení počtu zastupitelů tak podle ní bylo logickým krokem a bude mít i ekonomický dopad.

Naopak beze změny zůstane po následující čtyři roky počet členů zastupitelstva krajského města Zlína. „Dohodli jsme se v koalici, a ve čtvrtek to potvrdili všichni zastupitelé, že jednačtyřicet lidí je tak akorát. Měli jsme už sedmatřicet, devětatřicet, ale Zlín je přece jenom poměrně velké město, které si zaslouží větší počet zastupitelů,“ uvedla primátorka Irena Ondrová. Vedení města si podle ní raději ponechá čtyřicet jedna zastupitelů, kteří vykonávají svou práci zdarma, než dělat malá zastupitelstva v jednotlivých místních částech. „To by stálo určitě mnohem více,“ poznamenala Ondrová.

Beze změn zůstane pro následující volební období počet členů zastupitelstva také ve Vizovicích. „Na středečním zasedání jsme se shodli na zachování sedmnácti lidí,“ vyčíslil místostarosta Vizovic Jaroslav Burkart. Motivací byl podle něj názor letitých členů zastupitelstva, kteří tvrdili, že více lidí by se těžko domlouvalo, a menší počet zastupitelů by mohl způsobit zase jiné problémy.

Autor: Gabriela Dvorníková

24.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.