Díky jejímu intenzivnímu odčerpávání naštěstí k žádným větším škodám nedošlo, a tamní lidé tak včera odklízeli především nánosy bahna okolo svých domů.

„Ve středu ráno jsme byli ve Zlíně u lékaře a mladí nám volali, že voda rychle stoupá. Přijeli jsme zpátky a okolo deváté už začali hasiči navážet kolem toku pytle a odčerpávat vodu,“ popsal nepříjemné chvíle jeden z tamních obyvatel Ladislav Půla. Přes to, že v kolonce bylo ve středu v provozu na patnáct čerpadel, voda prý ještě nějakou dobu stoupala.

„K nám do domu se to ale naštěstí nedostalo. Vím, že někteří sousedi měli mokro ve sklepích, ale to byla většinou spodní voda, která se zvedla z přeplněných kanálů,“ doplnila manželka pana Půla Taťána. Takový problém měl například jeden z jejích sousedů, kterému se včerejším úklidem bahna pomáhal kamarád Vladimír Doležel.

„Sám bydlím od vody kousek dál, ale ve středu jsem napínavé chvíle strávil tady. Zvedla se voda z kanálu a z potoka a dostala se až sem na pozemek,“ vysvětlil. Strach prý ale neměli. „Jsme tady na to už docela zvyklí,“ poznamenal.

V Otrokovicích měli zatopené garáže

Rychle stoupající hladina řeky Dřevnice zaměstnala ve středu ráno také vedení města Otrokovice. Zaplaveny byly i některé sklepy v Napajedlích a spodní voda zase potrápila Tlumačov.

Více informací a fotogalerii najdete zde