Stavba začala loni v lednu. „V současné době probíhají výmalby, nátěry a práce na fasádě, stejně jako terénní úpravy okolo objektu,“ uvedla mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Záchranáři mají nyní základnu v Otrokovicích na poliklinice. Prostory jsou ale zcela nevyhovující. „Nenabízejí dostatek místa pro zdravotníky, skladování materiálu, léků ani parkování sanitních vozů. Nepřijatelné jsou i z hlediska organizačního uspořádání či potřebného zázemí pro posádky,“ uvedl ředitel ZZS ZK Josef Valenta.

Baťův mrakodrap ve Zlíně. Ilustrační foto.
Baťův mrakodrap čekají opravy. Na úřad se dostanete jen ze svitovského areálu

„Vzhledem ke své poloze patří otrokovická základna zdravotnické záchranné služby ke strategicky významným. Leží na křižovatce tří z pěti oblastí krajské záchranné služby – Zlínska, Kroměřížska a Uherskohradišťska. Nová základna navíc vyrůstá v blízkosti průmyslové výroby a poblíž napojení na dálnici,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ve stávající základně je prostor jen pro dvě výjezdové skupiny. V nových prostorách budou moci být skupiny tři a v budoucnosti by mohla ještě další přibýt. „Své zázemí tam bude mít i biohazard tým specializovaný na převozy pacientů s vysoce nebezpečnou nákazou i sklad zdravotnického a dalšího materiálu,“ dodala mluvčí Gabriela Netopilová Sluštíková.

Koupaliště v Otrokovicích
Otrokovické koupaliště se připravuje na novou sezonu, vstupné zdraží o dvacku

Nová základna vzniká v ulici U Letiště přestavbou tří budov ve vlastnictví Zlínského kraje, které dříve sloužily jako učebny a dílny střední průmyslové školy.

V hlavní budově bude zázemí pro výjezdové skupiny, ve druhé budově se bude nacházet místo pro výcvik a školení řidičů, sklad zdravotnického a dalšího materiálu pro mimořádné události a hromadná neštěstí, sklad pneumatik a servisní prostor pro automobily.

„V třetím objektu budou garáže pro sanitky, myčka, sklady léků, zdravotnického materiálu a dezinfekce, víceúčelový prostor pro biohazard tým a sklad nebezpečného materiálu. Vznikne i parkoviště pro 20 aut,“ vyjmenovala Netopilová Sluštíková. Záchranáři v kraji mají celkem 16 výjezdových základen.