Nové brouzdaliště pro děti

V areálu se pracuje se na údržbě bazénu, brouzdališť i samotného zázemí, posílí se kapacita bufetu. Na návštěvníky koupaliště čeká nové brouzdaliště s řadou zábavních prvků.

Děti si užijí vodní kyblíčky, dělo s terčem, stříkajícího delfína či hada. Dva bazény brouzdaliště jsou propojeny šikmou plochou, na které se pohodlně sklouznou nejmenší děti. U velkého bazénu čeká na návštěvníky široká skluzavka se dvěma dráhami.

Zdražení o dvacku

V letošním roce nastal výrazný skok v nárůstu nákladů na provoz otrokovického koupaliště.

Hraniční kontroly ve Starém Hrozenkově, ilustrační foto
Na hranicích se Slovenskem se kolony ráno netvořily, čeká se obnovení kontrol

„Museli jsme přistoupit ke zvýšení cen vstupného, které je způsobeno plošným růstem cen energií, materiálů a služeb. Přesto jsme se snažili udržet ceny na přijatelné úrovni a věříme, že si návštěvníci na koupaliště cestu najdou,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel městské obchodní společnosti TEHOS, která koupaliště provozuje.

Celodenní vstupné se zvedne o dvacet korun, odpolední o deset. Možnost využít zdarma sportovní zařízení v areálu, jako je ping pong, volejbal, trampolína, kuželky či streetball, zůstává.

Rekordní návštěvnost v minulé sezoně

Loni koupaliště navštívilo téměř 35 tisíc lidí. Byla to historicky nejvyšší návštěvnost areálu.

„Provoz nikdy nebyl výdělečný. Vzhledem k tomu, že jde o atraktivní a oblíbenou službu města, jsme připraveni ji i nadále dotovat. Samotný provoz koupaliště nás ročně stojí skoro 4 miliony korun. Loňský rok byl rekordní, co se týče návštěvnosti, příjmy ze vstupného činily jeden milion korun,“ shrnula starostka Otrokovic Hana Večerková.