Změna místa se ukázala jako výborný nápad, protože většina návštěvníků spojila sobotní odpoledne festivalu hlavně s koupáním.

Letos poprvé je festival částečně zpoplatněný, týká se to ale pouze jeho hlavního programu na březích nádrže Štěrkoviště, která prošla další etapou revitalizace. A pokladní u vstupu hlásila v sobotu krátce po obědě už tisícovku prodaných lístků. Ti, kterým stačila jen hudební kulisa, tak zůstali na druhé straně nádrže a užívali si koupání i slavností zdarma.

Na hlavní pódiu na Štěrkáči se od půl třetí postupně vystřídaly kapely Exhalace, Premier, Jelen, Xindl X a Bon Jovi Tribute Prague. V něděli návštěvníků zahraje například Kašpárek v rohlíku a slavnosti zakončí ostravská kapela Buty.

Brána Rekreační oblasti Štěrkoviště se po oba dny otevře už v 9:30.

Ve festivalovém areálu na Štěrkovišti je připraven gurmánský gastrofestival. Ten letošní bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. V nabídce bude například deset druhů hamburgerů, italské pizzatini, vepřová kolena, špek, sýry a další tyrolské speciality, guláše, mexické lahůdky, pokrmy z klokaního, zebřího nebo krokodýlího masa, makrely, žabí stehýnka a pochoutky ze šneků nebo hmyzí speciality. K dostání bude i široký výběr dezertů, zmrzliny, kávy nebo čerstvé ovoce a ořechy dovezené z Afriky a Asie.

Na malé scéně na návsi v Kvítkovicích to v sobotu rozbalil Standa Hložek, který přilákal především publikum své věkové kategorie. V Kvítkovicích, na modelářské letišti Bělov a také v přístavišti Baťova kanálu byl vstup zdarma.