Letošní téma je retro a tak můžete potkávat v místech, kde slavnosti léta probíhají Otrokovičany, kteří jsou oděni ve stylu šedesátých až osmdesátých let. I celý program je připraven v tomto stylu. Například v parku před Společenským domem vystupují kapely zvučných jmen z této doby, kterou mají v repertoáru skupiny jako The Backwards, Pop Stars – ABBA revival, World Roxette Tribute Band, Argema, Deep Purple revival, Jethro Tull revival a mnoho dalších.

Návštěvníci si mohou užívat prosluněnou pohodu při spoustě dalších akcí, které jsou soustředěny v parku před Společenským domem, v Kvítkovicích i na Štěrkovišti. Všude na těchto místech chodí hostesky, které rozdávají céčka a žvýkačky Pedro. V Kvítkovicích mohou zájemci obdivovat výstavu hasičských stříkaček. Nechybí ani výstavy výtvarníků a řezbářů. Modelářské letiště nad Bělovem se zaplnilo přehlídkou leteckých modelů. Štěrkoviště ovládli dračí lodě a BAMBOO FOREST FEST. Sluníčko a teplé počasí soustředilo nejvíce návštěvníků právě tam.

„Moc se mi ty lodě líbí, taky bych chtěl jednou takovou řídit," přál si malý Honzík Kaděra ze Zlína. Jeho maminka Zuzana si atmosféru také pochvalovala. „Jsme tady již podruhé a nejvíc jsme nadšení právě z dračích lodí. Zítra ale půjdeme s malým na loďku," prozradila mladá maminka. Dodala, že něco podobného by uvítali i ve Zlíně.

„Nápad uspořádat vznikl při naší návštěvě našeho spřáteleného města ve slovenské Dubnici ba Dubnických slavnostech. Překvapila nás velká spousta lidí, kteří se bavili a byli naprosto spokojení. Tak jsme si řekli: Pojďme něco podobného udělat i u nás v Otrokovicích," přiblížil starosta Otrokovic Jaroslav Budek.