Nové altánky typu Salaš nahradily stávající přístřešky. Jsou větší a díky prodloužené šikmé střeše skvěle poslouží i při nepřízni počasí. Provedení z masivního dřeva zajistí dlouhou životnost.

Před samotnou instalací altánů bylo nutné vytvořit vhodné podloží. „Pracovníci technických služeb proto vyrovnali povrch v místech, kde mají být přístřešky umístěny a vysypaly je kamením, které za nepříznivého počasí také dobře odvedou vodu, aby se pod nohama netvořily kaluže,“ přiblížil otrokovický místostarosta Petr Ťopek.

Přístaviště přes léto navštíví tisíce lidí týdně

Přístaviště na Baťově je oblíbenou lokalitou a frekventovanou křižovatkou pro cyklistické i turistické výlety. V sezoně tudy projdou či projedou tisíce lidí týdně. Ti se zde často a rádi zastaví, aby si vychutnali všudypřítomnou pohodu, atmosféru řeky Moravy i pestrou nabídku tamního občerstvení.

„Abychom udělali přístaviště ještě přívětivější, rozhodli jsme se obnovit stávající místa pro posezení a vyměnit staré a dosluhující přístřešky za nové. Svým provedení ze dřeva korespondují s okolím a skvěle zapadnou do celého prostoru. Věřím, že si je lidé rychle oblíbí,“ těší se místostarosta Otrokovic Petr Ťopek.

Otestovány budou s oslavou konce školního roku

První akcí, na které budou přístřešky v plném provozu je páteční Živé přístaviště. Kulturní událost je připravena na 28. června jako oslava konce školního roku, kdy na místě budou od 15 hodin tvořivé dílny pro nejmenší, vystoupí děti z Mateřské školy Otrokovice i Ženský pěvecký sbor.

V 17 hodin rozezní přístaviště příjemné rytmy v podání kapely JAZZBOOK. Letní kino začne promítat ve 21.30 snímek Kocour v botách. Filmové večery pod širým nebem budou pokračovat celý víkend až do pondělí. Na seznamu jsou filmy jako Aristokratka ve varu, Matka v Trapu a Tři mušketýři. Vstup je zdarma.