Devatenáctiletá maminka Eva přivedla chlapce na svět začátkem října císařským řezem.

„Těhotenství i samotný porod probíhaly naprosto bez komplikací,“ pochválila si novopečená trojnásobná maminka. Podle mluvčí otrokovické radnice Lenky Krupkové se tak stala jednou z nejmladších rodiček, která otěhotněla přirozenou cestou a přivedla na svět trojčata.

„Necelý týden po návratu z nemocnice kontaktovala novopečená maminka místní matrikářky a požádala je o zařazení mezi děti na nejbližším vítání občánků,“ popsala mluvčí.

S péčí o skupinku sedmitýdenních novorozenců budou mladé ženě pomáhat její matka a babička.

„Původně jsme počítaly s tím, že bude maminka působit na pozici chůvy, to ale bohužel nevyšlo“ postěžovala si čerstvá rodička.

Město Otrokovice podporuje rodiny s dětmi například prostřednictvím finančních příspěvků. Maminka, která má v době porodu trvalý pobyt v Otrokovicích, dostane dva tisíce korun za každé novorozeně.

„Narození dítěte je požehnáním a narození trojčat je o to vzácnější. Děti jsou naše budoucnost a já jim přeji, aby jejich životy byly naplněny láskou starostlivých rodičů, kteří jim poskytnou dobré zázemí pro jejich rozvoj a život plný radosti a úspěchů,“ uvedla při příležitosti uvítání nových občánků starostka města Otrokovice Radoslava Matuszková.