„Mostní konstrukce je už v havarijním stavu. Mohlo by mimo jiné snadno dojít k nějakému neštěstí vlivem odpadávání částí omítky,“ informoval Erik Štábl z investičního oddělení otrokovické radnice.

Silniční nadjezd se nachází ve stejnojmenné ulici Nadjezd nad železniční tratí Břeclav–Přerov, která je součástí II. železničního koridoru a VI. panevropského koridoru, a také nad místní komunikací třída Tomáše Bati.

„Ulice Nadjezd tvoří i důležitou spojnici pro nákladní silniční dopravu mezi dálnicí D55, silnicí I/55 a průmyslovými areály nacházejícími se za železniční tratí,“ podotkl Erik Štábl.

Oprava zahrnuje modernizaci mostu, kompletní rekonstrukci silnice, chodníků a sjezdů, přeložky veřejného osvětlení a úpravy trakčního vedení. Nynější tamní cesta je na základě diagnostického průzkumu označená stupněm 4 až 5, což znamená, že je nevyhovující až havarijní.

BUDOVA KINA. Ve Zlíně stojí od roku 1932.
Co dál s Velkým kinem? Město má jasno: musí být multifunkční

Oprava je naplánována v období od června do srpna. Celkové náklady přesáhnou 116 milionů korun, město má na to dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Podle mluvčího Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěcha Cekoty budou autobusy MHD po dobu uzavírky využívat objízdné trasy.

„Od zastávky Otrokovice-náměstí pojedou autobusy linky 55 po silnici I/55 až do lokality Tlumačov-Skály. Tam odbočí směrem na Štěrkoviště, projedou v opačném směru celou trasu od Štěrkoviště až po zastávku Hurdisky, otočí se na kruhovém objezdu a po stejné trase se budou vracet zpět. Zastávky Nadjezd a U Dřevnice nebudou po dobu výluky obsluhovány,“ nastínil mluvčí.

Provoz na lince 55 bude zajišťován podle zvláštního výlukového jízdního řádu. Tarifní podmínky zůstanou stejné.

O výlukách nyní vyjednává už i Správa železniční dopravní cesty. Podle její mluvčí Kateřiny Šubové počítají jak s denními nepřetržitými výlukami na jednotlivých kolejích, tak i s takzvaným „nickolejným“ provozem v nočních hodinách.

„Tedy že bude železniční doprava v nočních hodinách zastavena. Přesné termíny budou s dostatečným předstihem sděleny,“ ujistila mluvčí.

Ilustrační foto.
První polovina zimy přišla krajské silničáře na 33 milionů

V blízkosti nadjezdu bydlí například Jana Válková, která se už teď obává problematického dojíždění do práce do Zlína.

„Bude to určitě pořádná komplikace. V hustém provozu budu určitě nabírat zpoždění. Na druhou stranu chápu, že se musí opravit. Vůbec si nepamatuji, kdy se opravoval naposledy, a to jsem na světě už hodně dlouho,“ pousmála se Jana Válková.