„Pro naše občany připravujeme zajímavé překvapení, které je myšlenkou našich výtvarníků, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Díla, která podpoří odpočinkovou atmosféru parku, by měla být hotova koncem srpna,“ uvedla starostka Otrokovic Radoslava Matuzsková.

Jejich umístění je zatím ponecháno jako překvapení. „Tento počin bude nejen zkrášlovat naše město, ale také vypovídat o významných lidech, kteří jsou s Otrokovicemi spjati,“ míní starostka.

Autory plastik jsou Jiří Holub, Jiří Parma a Emil Sláma. „Vycházel jsem z myšlenky, že do parku se chodí na procházku. Nakreslil jsem dámu, která má klobouk a bude mít u sebe pejska. Bude to taková oddychovka – Dáma na procházce,“ přiblížil svůj vznikající výtvor Jiří Holub.

„Od svých kolegů se odlišuji tím, že dělám abstraktní plastiku. Dřevo, které nám dovezli z pily, mělo tři metry a já jsem ho chtěl zanechat v této délce. Bylo mi líto jej krátit, a tak jsem námět přizpůsobil formátu,“ říká další z autorů Jiří Parma. Poslední z trojice autorů Emil Sláma, který je také ředitelem ZUŠ Rudolfa Firkušného v Napajedlích, si vybral námět milenecké dvojice. Všechna díla obsahují romantické prvky a vznikají v těchto dnech v údolí Zeliska u Žlutavy, kde se koná každoroční setkání umělců z blízkého okolí.

Veronika Dostálová

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.