Konaly se tam totiž hned dvě akce zároveň: tradiční Rozsvěcení vánočního stromu a Pomáháme potřebným, kdy výtěžek z prodeje občerstvení poté poputuje na pomoc nemocným dětem v onkohematolo­gickém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

„Koupila jsem si tady klobásku a také jednu pro každé z vnoučat. Přišla jsem sem poprvé a právě s vnoučaty proto, že je hlídám," zasmála se Marie Vykydalová z nedalekých Kvasic.

Uzenina jim prý všem chutnala, stejně tak byli uneseni tamní atmosférou. „Svařák či jiný alkohol jsem si dát nemohla, protože tu mám auto, ale nevadí to," dodala Marie Vykydalová.

Horké svařené víno nebo třeba vánoční punč si lidé mohli zakoupit v keramických hrnečcích, které vyráběli klienti otrokovické Naděje. Kus byl za pětadvacet korun. Kdo hrneček nechtěl, mohl jej díky vratné záloze vrátit.

„Od loňského ročníku máme doma už čtyři hrnečky a letos doufáme, že nám do sbírky přibude také nějaký. Nechali jsme si do nich nalít svařák a chutná nám. Jsem tady moc spokojená," řekla Zlínskému deníku Ludmila Půlová z Otrokovic.

Ovšem zatímco si lidé pochutnávali a popíjeli, prodejci měli plné ruce práce. Například naložit a grilovat zhruba tři stovky kusů vepřového masa nebylo nic jednoduchého.

„Všechno se to muselo dopředu naložit. Jinak já osobně sem chodím až v poledne, kvůli práci to totiž dříve nestíhám. Ale práce to je pěkná, voňavá a zima mi díky tomu také není. Mám tu svůj gril, tak se toho vždycky rád zúčastním a pomůžu. Zbytky, malé kousíčky masa, které nejsou vhodné na prodej, tu průběžně s kolegy prodejci baštíme," řekl s úsměvem Zdeněk Kratochvíl ze Zlína.

Během akce Rozsvícení vánočního stromu si pak lidé užívali mimo jiné vystoupení žáků místních základních škol. Pokyn k rozsvícení pak dal letos starosta města Jaroslav Budek spolu s novým místostarostou Jiřím Veselým.