„Rozpočet jsme chtěli projednat už v prosinci. Ale kvůli spuštění sociální reformy, mimořádným požadavkům v oblasti sociálních služeb provozovaných neziskovkami a zvýšení snížené sazby DPH o 4 procenta jsme jej mohli schválit až nyní,“ přiblížil starosta Jaroslav Budek (ČSSD).

Podle něj se Otrokovice chtěly vyhnout rozpočtovému provizoriu.

„Poté by totiž následovalo dodatečné schvalování, což nás teď nemusí zatěžovat,“ připomenul Budek.

Nový rozpočet Otrokovic na rok 2012 je tak nyní na světě, neobešel se ovšem bez kritiky. Na zasedání zastupitelstva opozice kritizovala zejména položky rozpočtu týkající se rekultivace náměstí či doplatků na stavbu Veřejného sportovního areálu Baťov.

„Investice pěti milionů do rekonstrukce náměstí je v současné době zbytečná a tento prostor ji nijak nutně nepotřebuje,“ řekl na zasedání Miroslav Malina z opozičního sdružení Občané OE.

Stejně tak se mu nelíbilo několik milionů korun na dovybavení sportovního areálu na Baťově.

„Jak je možné, že bude město doplácet na projekt, jenž měl být celý pokryt dotacemi?“ tázal se Miroslav Malina.

Vedení radnice však svůj záměr obhajovalo. „Na náměstí mají zájem začít podnikat některé subjekty, a tak je tato přestavba nutná,“ stál si za svým starosta.

Místostarosta Milan Plesar (Nový Impuls) zase vysvětloval, proč mají přitékat další peníze do sportovního areálu.

„Již od počátku bylo jasné, že bude stavbu město dofinancovávat, a tak se i děje. V žádném případě se ovšem nejedná o nějaké nepodložené či dokonce neoprávněné doplatky. Každá koruna, která do projektu jde, je podložena,“ ubezpečil Plesar.

Nový otrokovický rozpočet se ještě před odhlasováním dočkal pochvaly i z řad lidu. Přímo na zastupitelstvu si jej pochvaloval například Jaroslav Bořuta. „Je jistě správné, že je rozpočet vyrovnaný. Myslím si, že s tím budou lidé souhlasit,“ vyjádřil se Jaroslav Bořuta.