V uplynulých týdnech došlo v nemocnici k výměně všech televizí a odstranění kasiček. Nyní jsou na všech lůžkových odděleních nové obrazovky a hospitalizovaní mohou sledovat své oblíbené programy zdarma.

„Zakoupili jsme necelé dvě stovky nových televizí, pacienti mají k dispozici kolem čtyřiceti programů a větší obrazovky. Ještě zbývá několik pokojů na chirurgickém oddělení, které čeká rekonstrukce. Tam budou nové televize umístěny až po jejím ukončení,“ řekl Tomáš Holík, vedoucí Oddělení informačních systémů KNTB.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB).
Cesty na snížení nákladů hledá nemocnice i ve sprchách a gastroodpadu

Pořízení nových televizí přišlo nemocnici na zhruba 800 tisíc korun, náklady zvýší koncesionářské poplatky a energie.

„Přesto chceme vyjít pacientům vstříc a nechat televize zdarma, bez jakýchkoliv poplatků. Možnost zpestřit si pobyt v nemocnici televizní produkcí bereme jako potřebný benefit pro nemocné, v mnoha případech související i s jejich psychickou pohodou,“ uvedl ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Hrdý.

Do budoucna chce zlínská krajská nemocnice investovat také do rozšíření a posílení wifi signálu. Nyní je pouze v některých částech nemocničního areálu a na několika odděleních. V plánu je realizace projektu na pokrytí celé nemocnice – venkovních i vnitřních prostor.