„Před pár dny darovala naší porodnici krabici plnou pletených ponožek, papuček a čepiček. Personál novorozenecké jednotky intenzivní péče je použije pro nezralé a nedonošené děti,“ sdělila mluvčí zlínské Krajské nemocnice T. Bati Karla Havlíková.

Podle staniční sestry porodních sálů gynekologicko-porodnického oddělení zlínské nemocnice Ivany Laholové je pletení pro dárkyni velkou zálibou. „Znám paní Cvičkovou osobně. Nedávno, když byla v naší nemocnici, poprosila jsem ji, zda by ve volném čase nemohla pro miminka něco uplést,“ vysvětlila sestra.

Autorka vlněných dárků chtěla být od mládí sestřičkou nebo učitelkou mateřské školy. „Miluji totiž děti a jsem strašně ráda, že jsem to pro ně mohla udělat. Po operaci zatím nemůžu moc chodit, tak se o to víc bavím pletením,“ prozradila Marta Cvičková.

Její první dar pro novorozence zlínské porodnice zřejmě není poslední. „Paní má zájem uplést v budoucnu další výrobky. My to samozřejmě vítáme, protože tak krásných a přitom důležitých věcí pro miminka není nikdy dost,“ dodala staniční sestra Laholová.