Padlé stromy zkomplikovaly dopravu konkrétně v Hrachovci na Valaškomeziříčsku a v Tlumačově na Zlínsku. V obou případech museli hasiči stromy pořezat, odstranit a vozovku uvolnit. Ve Lhotsku na Zlínsku ohrožoval strom podle volání na tísňovou linku dokonce osobní automobil.

„Velká větev, která se ulomila, spadla na zahradu vedle odstaveného auta. Žádné nebezpečí tak nehrozilo. Opilého oznamovatele jsme předali hlídce policie,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Počasí prověřilo i pohotovost otrokovických hasičů. Na jednom z místních domů uvolnil totiž silný vítr krycí plachtu, která chránila objekt právě po předcházející větrné smršti. Jednotce se ji naštěstí podařilo znovu natáhnout a provizorně upevnit.

Svou akčnost museli prokázat i dobrovolníci ze Starého Města. V obci se totiž ucpala kanalizace a docházelo k zaplavování rodinného domu. „Hasiči kanál pročistili a voda mohla odtékat mimo dům,“ dodal Mitáček.

Vyhrajte lístky na festival Ludkovická plečka

Vyhrajte 4 x 2 vstupenky na vyhlášený festival Ludkovická Plečka v Ludkovicích na Luhačovicku, který se koná 24. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!