„Jelikož vládní nařízení neumožňují konání hromadných akcí, připojili jsme se k oslavě 31 let od nabytí svobody alespoň symbolicky,“ řekla Zuzana Bílá, která má na starost marketing Památníku Tomáše Bati ve Zlíně.

„Památník se stal letos poprvé součástí iniciativy Díky, že můžem, která už 7. rokem pořádá oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Připojili jsme se k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do barev české trikolóry a vyslat tak do společnosti zprávu, že hodnoty sametové revoluce jsou pořád živé,“ doplnila.

Lidé si ve Zlíně udělali zásoby dopředu. Dlouhé fronty nebyly v krajském městě nikde vidět.
Klid před bouří. Tak vypadalo nakupování s novým omezením ve středu ve Zlíně

Po celé republice se tak 17. 11. rozsvítilo v národních barvách přes pět desítek institucí a památek, přidal se například Pražský hrad, Letiště Václava Havla, Mahenovo divadlo v Brně nebo Bratislavský hrad.

„Mile nás potěšilo na místě vyjádření jedné z návštěvnic, která v televizním vysílání viděla, že Památník září trikolórou, a aby tento okamžik nezmeškala, vydala se k němu rovnou od plotny ještě v zástěře,“ usmála se Dana Macourková, vedoucí Památníku Tomáše Bati.

„Tímto děkujeme všem, kteří se rozhodli oslavit významný svátek 17. listopadu z bezpečí domova. Zároveň patří naše velké poděkování i dvojici Jsf Abb a Marian Cekota, kteří zrealizovali nasvícení Památníku do národních barev. Bez nich by se tato velkolepá podívaná neobešla,“ doplnila na závěr. (hed) Zdroj: www.pamatnikbata.eu