„Nyní již není na co se šetřit, kam uhýbat. Pokud chceme postoupit, musíme vyhrát. Jen dvě vítězství dávají jistotu postupu. Oba celky čeká zápas pravdy,“ burcuje trenér ševců Bohumil Páník.

Včera se společně se svými svěřenci seznámil se zázemím a pažitem fotbalového národního stánku Parken Stadium, který se může pochlubit kapacitou téměř čtyřiceti tisíc diváků.

„Podle informací domácích by měla být větší polovina zaplněná. Strach ale z toho nemám, podobné prostředí jsem běžně zažíval při svých angažmá v Polsku. Věřím, že ani naše hráče to nezastraší, naopak zaplněný barák a bouřlivé prostředí vybičují k co nejlepšímu výkonu, svému hraničnímu. Jen tehdy můžeme tady uspět,“ uvědomuje si 60letý stratég.

Jeho tým v „remízové“ skupině ztrácí na postupovou druhou příčku jediný bod. Třebaže domácí stejně jako ševci ještě nevyhráli, forma dánského mistra roste. Naposledy doma zvítězil nad Aarhusem 4:0.

„Výsledek budí respekt, opět se na hřiště dostali hráči, jako jsme viděli při inspekční návštěvě v Odense. V plném složení mají velkou sílu, hrají stále stejně a věří si. Umí výborně v situaci jeden na jednoho, jsou nebezpeční v koncovce,“ popsal největší přednosti soupeře, který na Hané šetřil hned čtyři své nejlepší hráče. „Nyní to ale neočekávám,“ pousmál se Páník.

On sám má o zahajovací jedenáctce téměř jasno.

„Otazník visí nad jedním postem, ale pomalu se vše vyjasňuje,“ potvrdil a věří, že vybraní hráči navážou na poslední duel Evropské ligy.

„Naposledy na Bohemce nebyl v dresu soupeře žádný hráč, který ve čtvrtek bude na hřišti v týmu Kodaně. Čeká nás obrovský hráčský rozdíl,“ upozornil hlavní trenér FC Fastav Zlín.