„Ve Valašských Kloboukách je dlouhodobě velká poptávka po stavebních parcelách a stejně tak řadu let město tuto otázku intenzivně řeší. Nyní se podařilo otevřít cestu k přípravě parcel v lokalitě Dlouhá, která by se mohla stát domovem pro 22 rodin. Naší snahou bude do konce roku nabídnout k prodeji stavební pozemky a v příštím roce začít s jejich síťováním," sdělila Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Příprava lokality Dlouhá je rozplánována do dvou etap, z nichž první předpokládá náklady 26,7 milionu korun a navazující etapa počítá s investicí 7,8 milionu. Tím ale tvorba nových příležitostí pro bydlení ve Valašských Kloboukách nekončí. Během několika měsíců by se mohl začít stavět bytový dům v ulici Luční, kde vznikne 22 bytových jednotek o různých rozlohách. V okolí domu by také mohlo vzniknout 23 až 60 parkovacích míst.

„Původním záměrem města bylo stavět tento bytový dům z vlastních zdrojů. O projekt však poté projevil zájem soukromý developer, který nyní intenzivně připravuje zahájení investice," řekla Eliška Olšáková.

„Předběžný zájem o stavební parcely v ulici Dlouhá nebo byty v ulici Luční mohou lidé oznamovat na podatelně Městského úřadu Valašské Klobouky," vyzvala mluvčí města Lenka Zvonková.