„Fontána je kompletně dokončena kromě dvou bronzových příklopů na misky, ve kterých cirkuluje voda. Ty prozatím nahrazují modely. Od pravých jsou však k nerozeznání,“ přiblížila vedoucí odboru kultury Kateřina Pešatová.

Poznamenala, že kruh kolem fontány je osázen barvínkem, který by měl vykvést modře na jaře. Dílo je osvětleno bodovým reflektorem.

„V noci se ve světelném kruhu vznáší kámen smetanové barvy a na okolí dopadají odrazy světla z rozvířené vodní hladiny. Jít nyní parkem za tmy bude moc pěkná podívaná,“ láká Pešatová.

Doplnila, že plastika bude k vidění v takzvaném letním a zimním režimu. Dokud neklesne teplota pod tři stupně, bude ve fontáně cirkulovat voda. Před většími mrazy se z nádrže v podzemí voda vypustí a misky na vodu přikryjí bronzové disky. Na jaře v kameni začne znovu cirkulovat voda. „Podle dlouhodobé předpovědi počasí to vypadá, že ještě týden by si chodci mohli vodní podívanou užít,“ podotkla Pešatová.

Žádnou slavnostní akci u příležitosti dostavění fontány podle představitelů radnice Zlín nechystá.

Pajasan žláznatý, který stál nedaleko zastávky MHD Náměstí Míru a tržnice pod Kaštany, se zřítil 22. ledna krátce po poledni. Spadl na několik kolemjdoucím, přičemž dva školáci následkům zranění podlehli.

Policie obvinila tři zaměstnance magistrátu, že jsou za pád stromu zodpovědní. Okresní státní zastupitelství na ně podalo obžalobu z trestného činu obecné ohrožení, tudíž je čeká soud.