Komplikovanému parkování v blízkosti zlínské nemocnice bude brzy konec

„Zatím je prostavěna zhruba polovina z celkových nákladů pohybujících se okolo šedesáti milionů korun. Investorem stavby je Zlínský kraj a práce zajišťuje firma Pozimos,“ upřesnila mluvčí krajské nemocnice Karla Havlíková.

V těchto dnech pracovníci pokládají zámkovou dlažbu v přízemí garážových stání, na okolní přístupové chodníky pro pěší a příjezdovou komunikaci.

„Jednotlivá stání jsou vyznačena barevnými kostkami dlažby. Stavebníci montují oplocení kolem parkovacího domu a plotem oddělují také venkovní prostor od areálu nemocnice,“ přiblížil současné práce ředitel Baťovy nemocnice pro provoz a akreditaci Zdeněk Vachala. Parkovací dům má být dokončen v prvním prosincovém týdnu.

„Věříme, že vyřeší dosavadní velmi špatnou situaci v parkování jak kolem nemocnice, tak v jejím areálu. Přízemí parkovacího domu se sto dvaceti místy je totiž určeno pacientům a návštěvníkům nemocnice.

Příjezd k parkovacímu domu bude od řeky

Najíždět na parkování budou přímo z komunikace podél Dřevnice. Nekryté patro se sto stáními bude sloužit našim zaměstnancům. Přístupné bude z areálu nemocnice a nájezd je v úrovni stávající vozovky,“ doplnil ředitel krajské zdravotnické instituce Bohuslav Škubal.

Do doby otevření nového parkovacího domu na něm však bude podle pracovnice provozně-technického útvaru Baťovy nemocnice Lidie Hruškové potřeba zajistit spoustu dalších prací.

„V nejbližších dnech přijde na řadu montáž zábradlí na nadzemním podlaží, které je třeba ještě povrchově upravit. Musíme je opatřit čtyřmi vrstvami izolačních a povrchových nátěrů. Pak budou na ploše barevně ohraničena jednotlivá parkovací stání a namontováno zábradlí,“ upřesnila.

V další fázi podle jejích slov přijde na řadu osazení dopravního značení, které řidiče navede na směr jízdy a možnost parkování. V neposlední řadě bude postaráno o nutnou zeleň, která prostor kolem parkovacího domu zpříjemní.

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!