Ředitel Technických služeb apeluje na slušnost řidičů

To potvrzuje i statistika městské policie. „Od počátku letošního roku jsme zaznamenali necelé dvě stovky porušení zákazu stání při blokovém čištění a pětaosmdesát nedodržení minimální třímetrové šířky průjezdného pruhu silnice,“ sdělila mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová. Za tyto přestupky může být udělena sankce až dva tisíce korun.

Problematických míst je velmi mnoho. „Město máme rozdělené na sedmatřicet rajonů. Auta zaparkovaná proti předpisům se opakovaně objevují asi na dvaceti lokalitách. Je to pro příklad část Padělků a Podvesné nebo ulice Moravská na Jižních Svazích,“ dodal Kostelník.
Řidiči se ovšem brání. „Bydlím na Jižních Svazích a tam není kde zaparkovat. Znám předpisy, ale někdy je prostě dodržet nejde,“ zdůraznil Petr Janáček.
Pokutu za špatné parkování musel zaplatit Zdeněk Majc ze Slavičína. „Jezdím do Zlína pravidelně pomáhat zdravotně postiženým rodičům a najít místo, kde by se dalo auto nechat, je tady opravdu skoro nemožné,“ podotkl.

To však ředitel Technických služeb Kostelník chápe. „Podmínky pro parkování jsou neutěšené. My rozhodně nechceme vést s řidiči válku, ale požádali jsme dopravní inspektorát okresní pobočky státní policie, aby věnoval nesprávně postaveným autům v době svozu odpadů pozornost,“ varoval.

Policisté se ovšem na tyto přestupky dívají spíše shovívavě. „Automobilů v posledních letech stále přibývá, parkovacích míst však ne. Samozřejmě to trestáme, ale především pokud vůz blokuje třeba vjezd na sídliště, a ohrozil by tak případný zásah hasičů či zdravotnické záchranné služby,“ naznačila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Ředitel TS proto apeluje na prostou slušnost lidí. „Místní vědí, kdy vyvážíme popelnice, takže aspoň v těchto dnech by mohli na nás brát ohled. Vždyť to děláme pro ně a jejich sousedy,“ dodal Kostelník.