Během uvítání dostal od náměstka primátorky Martina Janečky (ČSSD) darem slivovici, valašský klobouk a hokejku. „Podobně jsme tu před zhruba třemi lety přijali Mirka Topolánka, předsedu tehdy opoziční ODS,“ vysvětlil Janečka. Deník se náměstka tedy zeptal, zda by na magistrátu přijali obdobně i předsedu jiné politické strany, třeba komunistů. „Nemohu říci, jak by se k tomu radnice postavila,“ odpověděl Janečka.

Do Zlína přijel Paroubek mimo jiné jednat se stranickými kolegy.

„V programu ale také mám setkání se studenty a s občany. Spolu s Jiřím Krampolem a řadou dalších umělců navíc vystoupím na kulturní akci Dobrý večer Mr. Swing,“ sdělil předseda sociálních demokratů.

Na univerzitě Tomáše Bati se Paroubek před polednem setkal se zástupci školy a poté představoval studentům svůj pohled na vývoj ekonomiky a zahraničních vztahů. Obhajoval mimo jiné sanace bank za vlády Miloše Zemana. Zavedení společné evropské měny u nás v dohledné době předseda ČSSD v podstatě podmiňoval dvěma po sobě jdoucími volebními vítězstvími jeho strany v parlamentních volbách.

„Přišlo mi to jako propaganda ČSSD, v podstatě reklamní přednáška,“ zhodnotila setkání s Paroubkem studentka technologické fakulty Zuzana Krečmerová. Jiný názor má Tomáš Rapala z fakulty informatiky. „Přednáška se mi líbila a s Paroubkem souhlasím,“ řekl student, který v závěru vystoupení položil také jeden z dotazů.

Předseda sociálních demokratů musel odpovídat také na otázku spojenou s blížícími se volbami do krajských zastupitelstev. „Proč používáte opět kampaň ODS mínus,“ zajímal se jeden z účastník přednášky. „Chceme znovu připomenout, co nejsilnější vládní strana slibovala a co z toho splnila. Podpora krajských kandidátů bude mít ale určitě ještě více podob,“ vysvětlil Paroubek, kterého do Zlína provázela i jeho manželka.

Nikola Synek