Patrik zase v těchto dnech nastupuje za krajskou jedenáctku při příležitosti dětské letní olympiády. Tu hostí právě Zlínský kraj.

„První zápas jsme sice prohráli, ale nevzdáváme se. Na medaile myslíme i tak. Hráli jsme proti výběru z Jihomoravského kraje a byli fakt dobří," přiznal Patrik sportovně.

Patrik začínal s fotbalem v Bratislavě, kde bydleli s rodinou při angažmá jeho otce. Už záhy bylo jasné, že skrývá v nohou poklad. Málokdo umí dát takřka pravidelně více než sto branek za sezonu.

Své o tom ví například mládežníci z Kroměříže, kterým Patrik v jednom zápase nasázel neuvěřitelných 14 branek. Pokud si může mladý talent vybrat, ukličkuje obránce a s míčem si to zamíří přímo do branky. Pokud může, zaveze to jak se říká, „rovnou do kuchyně".

„Moc nestřílím. Rád si pohraju s balonem. To mě musí soupeř pak většinou faulovat," pousmál se. Kromě rad trenérů si bere Patrik k srdci i tipy svého otce. Ten se na jeho zápasy chodí někdy podívat.

„Od táty se mám pořád co učit. Nejraději bych po něm zdědil jeho bojovnost. Nikdy se nevzdává," říká Patrik, který na oplátku také chodí svému otci fandit. Bývalý hráč například i ligové Opavy totiž dodnes nastupuje v krajském přeboru za tým Provodova.

Patrik je ve sportu všestranný. Má rád i tenis nebo hokej. Také s pasivni dovolenou u něj cestovka neuspěje. Ležet u moře to není nic pro něj.

„Těším se, že letos vyrazíme na kola do Karlovic," poodhalil prázdninové plány mladý talent. Jednou by se chtěl fotbalem živit. Jeho snem je, jakou spousty dalším mladých talentů, španělská Barcelona.